fot. twitter.com/PolskaPolicja

Łódzkie: Policjanci z Białej Rawskiej zatrzymali dilera narkotyków i jego klienta

Policjanci z Białej Rawskiej (Łódzkie) zatrzymali na gorącym uczynku dilera narkotyków i jego klienta. Mężczyźnie kupującemu nielegalne środki grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a dilerowi, który trafił na 3 miesiące do aresztu – nawet do 10 lat.

„Do zdarzenia doszło w środę około godziny 15.20 w miejscowości Sadkowice. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej zaobserwowali transakcję, podczas której 45-letni mężczyzna kupił od dilera porcję amfetaminy. Obaj zostali zatrzymani na gorącym uczynku” – podała w niedzielę Małgorzata Lewandowska z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

W trakcie przeszukania u 45-latka znaleziono torebkę foliową z amfetaminą, którą przed chwilą kupił. Z kolei w samochodzie BMW, należącym do 33-letniego dilera, policjanci ujawnili różnego rodzaju narkotyki o łącznej wadze ponad 600 gramów. Jak wykazały testy, były wśród nich metamfetamina i marihuana. Policjanci zabezpieczyli u niego również prawie 6 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyźnie, który nabył narkotyki, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 33-latek – na wniosek prokuratury i decyzją Sądu Rejonowego w Rawie Mazowieckiej – został aresztowany na trzy miesiące. Za udzielanie i posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj