fot. pixabay.com

Warszawa: Miał w mieszkaniu prawie 8 kg narkotyków; został zatrzymany

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ zatrzymali 23-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków – powiedziała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli prawie 8 kilogramów narkotyków w tym marihuanę, amfetaminę, kokainę i heroinę.

Według informacji przekazanych przez mł. asp. Irminę Sulich policjanci z wydziału operacyjno-rozpoznawczego z Pragi Północ obserwowali jedno z mieszkań przy ul. Szwedzkiej. Jak zaznaczyła policjantka, według wiedzy śledczych w lokalu miały być duże ilości narkotyków.

„Podczas obserwacji policjanci zauważyli kobietę, która wyszła z lokalu, żeby odebrać paczkę od kuriera. Operacyjni natychmiast wykorzystali sytuację i podjęli interwencję w mieszkaniu, gdzie zastali również 23-latka” – powiedziała, dodając, że mężczyzna zapytany o to, czy posiada jakieś substancje zabronione, oświadczył, że „w mieszkaniu ma dużo narkotyków”.

Wskazała, że podczas przeszukania znaleziono narkotyki, które znajdowały się w pięciu torbach zapakowanych hermetycznie, plastikowym pojemniku, woreczkach foliowych oraz 11 sprasowanych sztabkach.

„Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 23 tys. złotych na poczet przyszłej kary” – podała.

„Nielegalne substancje zostały zbadane. Analiza wykazała, że jest to ponad 5 kg marihuany, ponad 1 kg haszyszu, prawie 800 gramów mefedronu, ponad 130 gramów amfetaminy, ponad 330 gramów morfiny, 107 gramów kokainy i 90 gramów heroiny” – wyliczyła.

23-latek został zatrzymany i po przesłuchaniu usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Za zarzucany czyn może grozić do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj