fot. flickr.com

93 ofiary, w tym 16 śmiertelnych, strzelanin w Chicago w weekend Dnia Niepodległości

W Chicago w ciągu długiego weekendu Dnia Niepodległości od kul zginęło 16 osób. 77 innych odniosło obrażenia. Wśród postrzelonych była m.in. 6-letnia dziewczynka i jej matka, a także dwóch policjantów.

Dziennik „Chicago Tribune” podaje niepełne jeszcze statystyki weekendowe poczynając od piątkowego popołudnia. Opiera się na relacjach miejscowej policji.

Gazeta wyszczególnia m.in., że nieznany sprawca, który otworzył w poniedziałek ogień z samochodu zabił w Washington Park dwóch mężczyzn. Dwie kobiety zostały ranne. Obrażeń doznali też 13-letni chłopiec i 12-letnia dziewczynka, która w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

Tuż przed południem w poniedziałek, 33-letni mężczyzna został krytycznie ranny w dzielnicy Jeffery Manor. Także do niego strzelał ktoś z przejeżdżającego pojazdu.

Dwóch mężczyzn zostało ciężko rannych na Logan Square. Każdy z nich ma wiele ran postrzałowych.

30-letni mężczyzna zginął, a 62-letni został ranny w Lawndale. Tego ostatniego kula trafiła w kolano, a jego stan określono jako stabilny.

Według bazy danych dziennika „Chicago Sun-Times” w weekend Dnia Niepodległości zarówno liczba ofiar śmiertelnych jak i liczba postrzelonych były najwyższe w 2021 roku. W poniedziałek o godziny 17.00 lokalnego czasu w mieście odnotowano łącznie w tym roku dwa tysiące strzelanin.

„Chicago Sun-Times” cytuje 25-letnią Shelley Childs, która mieszka z 9-letnim synem w Washington Park koło parkingu przy South Wabash Avenue, gdzie strzelano do sześciu osób, z których dwie zginęły. Jej zdaniem przemoc „staje się normalnością”. Podkreśliła, że ktoś został zabity w także w Hyde Park około miesiąc temu w pobliżu domu jej matki.

„Widziałem ciało. (…) Starałem się zachować spokój, myśleć o czymś innym, myśleć o czymś pokojowym” – mówił 9-latek.

Childs, która chce zostać pielęgniarką uznała sytuację za przerażającą.

„Czuję, że muszę nosić broń, a nie chcę. Ale jest taka tendencja, że dzieci i kobiety, są coraz częściej i częściej ofiarami w okolicy. I to jest przerażające. Nie mogę się doczekać, kiedy się stąd wyprowadzę” – mówiła kobieta.

Według CNN w całym kraju od piątku do niedzieli zginęło ponad 150 osób w 400 strzelaninach.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl