fot. flickr.com

USA: Strzelanina w pocztowym centrum logistycznym.Nie żyją 3 osoby

W strzelaninie, do jakiej doszło we wtorek po południu w centrum spedycyjnym Służby Pocztowej USA w Memphis (Tennessee), zginęły trzy osoby, w tym napastnik – podała rzeczniczka FBI na wspólnej konferencji prasowej z przedstawicielką inspekcji pocztowej USA.

W strzelaninie, jaka wywiązała się w kompleksie East Lamar Carrier Annex w Orange Mound na przedmieściach Memphis, życie straciło dwóch pracowników Służby Pocztowej USA (United States Postal Service; USPS). Zginęli od strzałów oddanych przez ich kolegę, który także zmarł, a to z powodu ran odniesionych podczas samobójczego strzału – poinformowała rzeczniczka FBI Lisa-Anne Culp.

Centrum logistyczno-spedycyjne USPS w Memphis nie obsługuje klientów detalicznych – zaznaczyła z kolei Susan Link, inspektor w Służbie Inspekcji Pocztowej USA. W jej ocenie, właśnie dzięki tej okoliczności liczba potencjalnych ofiar i rannych nie była wyższa.

Wśród zabitych jest James Wilson, kierownik działu, w którym był zatrudniony sprawca strzelaniny – podała rodzina zabitego managera.

Motywy sprawcy są badane przez FBI – pisze Reuters. Śledztwo jest prowadzone przez Federalne Biuro Śledcze, ponieważ do przestępstwa doszło na terenie placówki pozostającej w gestii władz federalnych. Reuters przypomina w tym kontekście, że w wypadku czynnego zagrożenia bezpieczeństwa FBI może odpowiedzieć użyciem broni.

Oprócz FBI w śledztwo zaangażowana jest też Inspekcja Pocztowa USA, Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych i policja w Memphis.

Tennessee jest jednym z ostatnich stanów USA, który w kwietniu 2021 r. zezwolił osobom powyżej 21 roku życia na posiadanie broni palnej bez uprzedniego zezwolenia i szkolenia.

PAP

drukuj