„Spotkania o życiu” – cena in vitro

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza dziś do udziału w bezpłatnym webinarze w ramach przedsięwzięcia pt. „Spotkania o życiu”. Pierwsza konferencja będzie dotyczyła in vitro. Początek o godz. 19.00.

Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, poprowadzi dziś webinar pt. „In vitro. Za jaką cenę?”.

„W rozmowie o in vitro nigdy nie może zabraknąć szacunku i delikatności, bo pragnienie podarowania życia nowej osobie jest bardzo szlachetne, a dramat niepłodności rozdziera serca wielu małżonków. Każdy człowiek, niezależnie od sposobu poczęcia, od pierwszych chwil życia ma niezbywalną godność i przysługuje mu wiele praw, w tym fundamentalne: do życia i dalszego rozwoju. Niestety, prawa te są naruszane na wielu etapach procedury in vitro” – mówi Magdalena Guziak-Nowak.

Jak zauważają organizatorzy, temat in vitro jest jednym z trudniejszych z dziedziny bioetyki.

„O ile rozmowa o wszelkich zagadnieniach bioetycznych jest trudna, to właśnie chyba o zapłodnieniu in vitro dyskutować najtrudniej. Zwolennicy procedury sztucznego zapłodnienia mówią: +Rozumiemy, że nie popieracie aborcji. Jednak my nie zabijamy, my dajemy życie+” – oceniają organizatorzy.

W czasie spotkania uczestnicy przyjrzą się historii in vitro, jego etapom, skuteczności oraz długofalowym skutkom dla matki i dziecka. Organizatorzy zapraszają na nie wszystkich, którym leży na sercu ochrona ludzkiego życia i którzy chcą pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć argumenty do dyskusji na tematy biomedyczne.

„Do udziału w webinarze szczególnie zachęcamy narzeczonych oraz małżeństwa, także te, które borykają się z problemem niepłodności i rozważają poddanie się sztucznemu zapłodnieniu. Niezwykle ważne jest, by dogłębnie poznali oni całą procedurę, mieli świadomość tego, co dzieje się na jej poszczególnych etapach i zdawali sobie sprawę ze skutków, które ma ona dla matki i dziecka” – podkreśla Magdalena Guziak-Nowak.

Uczestnicy wysłuchają ok. godzinnego wykładu, po którym nastąpi sesja pytań i odpowiedzi. Otrzymają wiedzę opartą na licznych badaniach naukowych z całego świata, podaną w przystępnej formie. Wszyscy chętni, nie tylko nauczyciele, otrzymają również bezpłatne zaświadczenia uczestnictwa w spotkaniu.

Webinar o in vitro jest pierwszym z tegorocznego cyklu, który będzie trwał od października br. do czerwca 2022 roku. Kolejne bezpłatne „Spotkania o życiu” będą się odbywać w każdą drugą środę miesiąca o godz. 19.00. Są one okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki, wolność, cele diagnostyki prenatalnej itp.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl