fot. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

„Adopcja. Kiedy dzieci rodzą się w sercu” – w środę webinar z udziałem prezes zarządu Stowarzyszenia Katolickich Ośrodków Adopcyjnych

W środę 12 stycznia Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zorganizuje spotkanie online o tematyce adopcji. „Właściwą motywacją do adopcji dziecka, które doświadczyło w swoim życiu niezawinionej krzywdy, traumy porzucenia – jest miłość” – przekonują inicjatorzy wydarzenia.

12 stycznia 2022 r. o godz. 19.00 odbędzie się webinar pt. „Adopcja. Kiedy dzieci rodzą się w sercu”. Jego organizatorzy chcą oswoić ideę adopcyjną. Pokazać, że proces adopcyjny polega na znalezieniu dla dziecka jak najlepszych rodziców, którzy dadzą mu dom, miłość, bezwarunkowe ciepło i stworzą najlepsze warunki do jego rozwoju.

„Porozmawiamy m.in. o motywacjach, skłaniających rodziców do adopcji. Chęć zaadoptowania dziecka nie może wynikać z braku – mamy już wszystko, ale do pełni szczęścia brakuje tylko syna lub córki. Jedyną właściwą motywacją do przyjęcia pod swój dach dziecka, które doświadczyło w swoim życiu niezawinionej krzywdy, traumy porzucenia, jest nadmiar miłości i chęć podzielenia się z nim tym, co się posiada. Miłość taka powinna się wyrażać pragnieniem dania adoptowanemu dziecku wszystkiego tego, co mają dzieci urodzone w rodzinach biologicznych” – mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Spotkanie będzie miało formę rozmowy z Magdaleną Lesiak, psychologiem i dyrektorem Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi oraz prezesem zarządu Stowarzyszenia Katolickich Ośrodków Adopcyjnych. Jego uczestnicy dowiedzą się, że każda adopcja zaczyna się od podwójnego rozczarowania. Dlaczego?

„Dziecku zabrakło domu a w przypadku rodziców droga do rodzicielstwa jest często okupiona lękami, obawami, niespełnionym marzeniem o rodzicielstwie i stratami dzieci nienarodzonych” – wyjaśnia Magdalena Guziak-Nowak.

Poruszony zostanie również temat procedur adopcyjnych, szkoleń dla kandydatów na rodziców adopcyjnych. Uczestnicy usłyszą, w jaki sposób ośrodki adopcyjne szukają najlepszych rodziców dla dziecka.

Webinar przewidziany jest na półtorej godziny. Na końcu każda osoba będzie miała okazję do zadania pytań zaproszonej ekspertce. Zapisy są prowadzone na stronie webinary.pro-life.pl Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Chętne osoby otrzymają zaświadczenia uczestnictwa.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 r. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Organizacja obejmuje pomocą materialną potrzebujące kobiety w ciąży, samotnych rodziców oraz rodziny podejmujące trud wychowania niepełnosprawnego dziecka. Ponadto wspiera rodziców spodziewających się narodzin chorego dziecka i prowadzi Telefon Zaufania Pro-life dla kobiet będących w ciąży, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl