fot. flickr.com

Lubelskie: Okradali starszych ludzi z oszczędności, zostali zatrzymani

Parę oszustów i złodziei, którzy okradali starszych ludzi z oszczędności, zatrzymała policja. Ich ofiarą padła m.in. emerytka z Lublina, która straciła 250 tys. zł – poinformowała w piątek policja.

Podejrzewani o oszustwa, kobieta i mężczyzna, zatrzymani zostali w Kielcach. Najprawdopodobniej działali na terenie całego kraju – powiedział kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

18 lipca w Lublinie emerytka straciła 250 tys. zł. Gdy wyszła z mieszkania, aby wyrzucić śmieci została zaczepiona przez nieznaną kobietę, która powiedziała jej, że przyleciała z Kanady i szuka swojej rodziny w Polsce. Mówiła, że prawdopodobnie ich matki były spokrewnione.

Emerytka zaprosiła ją do mieszkania. Tam oszustka, wykorzystując nieuwagę gospodyni, znalazła ukryte pieniądze i ukradła je. Były to wszystkie życiowe oszczędności emerytki. Kobieta zorientowała się, że pieniądze zniknęły dopiero po wyjściu oszustki.

Tego samego dnia w podobny sposób okradzione zostało starsze małżeństwo w Zamościu. Stracili 7 tys. zł.

Policjanci ustalili, że sprawcami jest para, która przemieszcza się samochodem marki mercedes po całym kraju i zatrzymuje się hotelach. Ustalili również, że kobieta często zmienia peruki, aby utrudnić identyfikację. Zatrzymali ich w centrum Kielc. Przy oszustach znaleziono ponad 30 tys. zł w gotówce, peruki i rękawiczki.

Postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ. Śledczy określają je jako rozwojowe.

PAP

drukuj