fot. twitter.com

Przed TK odbędzie się dziś manifestacja poparcia dla zmian w sądownictwie

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego odbędzie się dzisiaj manifestacja poparcia dla zmian w sądownictwie, jakie proponuje rząd. Demonstracja odbywa się pod hasłem: „Kasta Basta”.

Ani kroku w tył – takie żądanie dziś płynie od osób, demonstrujących przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. To żądanie, by dokończyć reformę sądownictwa.

– Oddając głos na konkretną osobę, powierzając mu zaufanie i obowiązki, nasza rola się nie kończy – mówi opozycjonista z czasów PRL Andrzej Gwiazda.

Stąd wsparcie, jakie zwykli obywatele, wśród nich opozycjoniści w PRL, między innymi Andrzej Gwiazda i Adam Borowski, chcą wyrazić na ulicy. Manifestacja odbywa się pod hasłem „Kasta Basta”.

– Nie daliśmy sędziom możliwości oczyszczenia się, czyli nie wybraliśmy takiej reprezentacji władzy ustawodawczej, która stworzyłaby możliwość oczyszczenia się sądów – dodaje Andrzej Gwiazda.

Andrzej Gwiazda podkreśla, że nie może być w polskim wymiarze sprawiedliwości sędziów, którzy wcześniej orzekali tak, by podtrzymać ustrój komunistyczny w Polsce. Tłumaczy, że ci, którzy rozpoczęli tę reformę, muszą wiedzieć, że mają poparcie w społeczeństwie.

– To poparcie społeczeństwa jest nam ogromnie potrzebne, ale też potrzebne jest Polsce. Aby wszyscy zrozumieli, że społeczeństwo jest za tym, żeby w wymiarze sprawiedliwości była sprawiedliwość, aby w wymiarze sprawiedliwości była normalna odpowiedzialność dyscyplinarna sędziów, taka, jaką wprowadzamy – wskazuje poseł PiS prof. Przemysław Czarnek.

Manifestację organizuje Komitet Suwerenni. Na jego czele stanął właśnie Adam Borowski. Strona społeczna przekonuje, że reforma musi zostać dokończona. W przeciwnym razie, kolejne lata przyniosą tysiące osób poszkodowanych przez sądy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl