PiS przekaże prezydentowi poprawki do projektów ustaw ws. sądownictwa

Prawo i Sprawiedliwość przedstawi dziś prezydentowi na piśmie poprawki dotyczące ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Będzie to realizacja zapowiedzi, jaka padła w ostatni piątek po trzecim spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ws. kształtu wymiaru sprawiedliwości.

Rzecznik partii rządzącej Beata Mazurek powiedziała dziś na konferencji prasowej, że PiS jest przekonany, iż poprawki spełniają oczekiwania prezydenta.

Mam nadzieję, że zostaną pozytywnie przyjęte przez prezydenta i że wspólnie uda nam się przeprowadzić gruntowną reformę wymiaru sprawiedliwości. Treści tych poprawek nie będę ujawniała, ponieważ zarówno prezes Jarosław Kaczyński, jak i prezydent Andrzej Duda ustalali, że w pierwszej kolejności te poprawki zobaczy prezydent. Zatem proszę Państwa o cierpliwość. Dajmy szansę na to, aby w pierwszej kolejności prezydent Andrzej Duda mógł się z nimi zapoznać – zaznaczyła Beata Mazurek.

Po tym, jak prezydent Andrzej Duda zapozna się z poprawkami PiS, możliwe jest kolejne – czwarte już – spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Prezydent przedstawił pod koniec września własne projekty ustaw dotyczących SN i KRS. W miniony wtorek trafiły one do konsultacji.

Prezydencki projekt ustawy o SN wprowadza m.in.: możliwość wniesienia do SN skargi na prawomocne orzeczenie każdego sądu, a projekt ustawy o KRS zakłada m.in. wybór nowych członków KRS-sędziów większością 3/5 głosów w Sejmie; w przypadku klinczu każdy poseł mógłby głosować w imiennym głosowaniu tylko na jednego kandydata spośród zgłoszonych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl