fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Jeśli ktoś od polityków oczekuje czegoś więcej, to czy dla niego dobrą ofertą intelektualną jest oferta pod tytułem „PiS robi źle”?

Jeśli ktoś od polityków oczekuje czegoś więcej, to pytanie, czy dla niego dobrą ofertą intelektualną jest oferta pod tytułem „PiS robi źle” – tymi słowami Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, ocenił program Koalicji Europejskiej w poniedziałkowej audycji „Aktualności Dnia” na antenie Radia Maryja.

W opinii Patryka Jakiego Koalicja Europejska obrała kierunek w swojej polityce opierający się na dwóch fundamentach. Pierwszy to walka z PiS i utożsamianie go ze wszystkim, co złe, a drugi to walka z Kościołem. Polityk pyta wprost – czy tak prosty program, o niezwykle niskich intelektualnych aspiracjach, przekona wyborców do oddania głosów na taką partię?

– Jeśli ktoś od polityków oczekuje czegoś więcej, to pytanie, czy dla niego dobrą ofertą intelektualną jest oferta pod tytułem „PiS robi źle”. Nawet jeśli ktoś nie lubi PiS-u, to niech się zastanowi, czy to jest intelektualnie ciekawa oferta dla niego i czy w ten sposób politycy partii opozycyjnej traktują ich w sposób poważny – mówił Patryk Jaki.

Według kandydata do PE ostatnio miało miejsce wydarzenie, które nie może zostać pominięte przez media. Gość Radia Maryja nawiązał do wypowiedzi polityka Platformy Obywatelskiej Rafała Grupińskiego, którą interpretuje jednoznacznie – opozycja wciąż kłamie, by wyborcy nie dowiedzieli się o programie Koalicji Europejskiej. Po zapoznaniu się z nim, nikt nie oddałby na nich swojego głosu.

Moim zdaniem ta wypowiedź pokazuje najważniejszy element spajający tę całą KE – władza jako cel sam w sobie i my możemy ją osiągnąć okłamując ludzi, nie przedstawiając swojego programu, bo gdybyśmy go przedstawili, to ludzie by na nas nie zagłosowali – wskazał polityk.

Wiceminister sprawiedliwości zachęcił do zapoznania się z tą wypowiedzią i zaznaczył, że odbiera te słowa jako pogardliwe traktowanie mieszkańców mniejszych miast.

W mojej ocenie to było pogardliwe potraktowanie w ogóle wszystkich małych czy mniejszych miejscowości. Teraz jest pytanie, czy my chcemy, żeby Polska była jedna, czy my chcemy budować oto taką narrację, że ludzie w mniejszych miastach czy wsiach to są ludzie gorsi, to są ludzie, którym trzeba kłamać, bo my i tak wiemy lepiej od nich – na to się nie wolno zgodzić – ocenił Patryk Jaki.

Całość rozmowy z Patrykiem Jakim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj