fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

P. Jaki: różnicę w sondażach pomiędzy mną a Trzaskowskim można zredukować

Różnica w sondażach poparcia pomiędzy Rafałem Trzaskowskim, a mną jest niewielka; podczas dyskusji o Warszawie będzie można tę różnicę zredukować – ocenił kandydat na prezydenta stolicy Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki.

Zgodnie z wynikami sondażu wyborczego na prezydentów miast, wykonanego przez 18 największych gazet regionalnych Polska Press Grupy we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia, na kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego zagłosowałoby 31,2 proc. respondentów. Natomiast na kandydata PO i Nowoczesnej głos oddałoby 40,2 proc. ankietowanych.

„Badanie zostało zrealizowane w zeszłym tygodniu w 36 największych miastach w Polsce. W sumie w całym kraju pomiarem objęto ponad 10 tysięcy respondentów” – czytamy na stronie poskatimes.pl

Patryk Jaki podczas piątkowej konferencji prasowej podkreślił, że arytmetyka jest nieubłagana, ale pokazuje też, że różnica pomiędzy oboma kandydatami na prezydenta stolicy jest niewielka.

„Podczas dyskusji o Warszawie będzie można tę różnicę zredukować” – oświadczył.

„Wyniki sondażu, ok. 8 proc. różnicy to naprawdę niewiele. Biorąc pod uwagę, że PiS przegrywało w stolicy wcześniej nawet w pierwszej turze, jestem przekonany, że to się już nie powtórzy” – podkreślił.

Zdaniem Patryka Jakiego, różnice programowe pomiędzy nim a Rafałem Trzaskowskim są tak duże, że „mieszkańcy będą mieli szeroką ofertę do wyboru”. Jak dodał, wyborcy w stolicy już dziś mogą zobaczyć znaczne różnice w prezentowanym przez kandydatów planie dla Warszawy.

„W kwestii infrastruktury proponuję co najmniej trzy nowe mosty na Wiśle, Rafał Trzaskowski – żadnego, tylko kładki pieszo-rowerowe. Trzaskowski proponuje zostawić Okęcie, Jaki proponuje Okęcie i Centralny Port Komunikacyjny” – wyliczał kandydat Zjednoczonej Prawicy.

PAP/RIRM

drukuj