P. Jaki przedstawi informacje nt. warszawskich decyzji reprywatyzacyjnych na rzecz osób nieżyjących

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki ma dziś przedstawić informację ws. wydawania przez stołeczny ratusz decyzji reprywatyzacyjnych na rzecz osób, które od dziesięcioleci nie żyją.

Wczoraj proceder opisał „Dziennik Gazeta Prawna”. Gazeta podała, że w grudniu 2011 r. wydano decyzję o zwrocie kamienicy przy ul. Łochowskiej 38, na rzecz nieżyjącego od 1949 roku Józefa Pawlaka. Taka sprawa powinna zakończyć się dymisją prezydenta miasta – przekonywał wiceminister Patryk Jaki.

– W normalnych warunkach, gdybyśmy żyli w normalnym państwie, po tym artykule każdy prezydent podałby się po takiej sprawie do dymisji. W normalnym demokratycznym państwie. (…) To nie jest tak, jak mówiono do tej pory, że w wyniku iluś różnych działań administracyjnych, sądowych, innych postępowań, pojawił się ten kurator na „140-letnią” osobę. Tu wprost wydawano decyzje na 130-letnią osobę! Kiedy urzędnicy dostawali „papier” z aktem urodzenia, gdzie w akcie urodzenia było napisane, że człowiek, który stara się o tę nieruchomość urodził się w 1886 roku, i wydawali decyzję na takiego człowieka. Ręce opadają. Sędzia widział dokładnie to samo – mówił Patryk Jaki.

Szef komisji weryfikacyjnej zapowiedział, że dziś na konferencji prasowej przekaże nowe informacje w tej sprawie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl