Protest przeciwko deprawacji

Krąg Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia protestuje przeciwko tzw. domom publicznym, które znajdują się na Alei Jana Pawła II w Warszawie. Protest odbędzie się dziś na Placu Bankowym przed Ratuszem między godziną 15.00, a 17.00

Przy Alei Jana Pawła II w Warszawie znajduje się jedno z najliczniejszych w stolicy skupisk sklepów i tzw. klubów erotycznych. Każdego roku, 2 kwietnia w rocznicę odejścia do domu Ojca świętego papieża Polaka wzdłuż Alei ustawiane są setki zniczy. Niestety w ich tle jaśnieją neonami wystawy kilkunastu sex-shopów. Ich usunięcia domaga się Krąg Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia, który w tej sprawie wystosował list do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz.

„Nieustannie dziwi nas, że nie bulwersuje pani, jako prezydenta Warszawy oraz jej urzędników ten haniebny, skandaliczny, oburzający fakt istnienia sex-shopów w centrum Warszawy. Na ulicy tak wyróżnionej, bo noszącej nazwę Alei Jana Pawła II.” – odczytała jego fragment aktorka Barbara Dobrzyńska, prezes Kręgu Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia

Dr Krzysztof Kawęcki podkreśla, że usytuowanie tzw. sex–shopów przy Alei Jana Pawła II to obraza uczuć religijnych, estetycznych i godności Polaków, którzy są przywiązani do nauczania św. Jana Pawła II.

– Tego typu instytucje tzw. sex-shopy powinny zniknąć z otwartej przestrzeni publicznej, która przemierzana jest przez dziesiątki tysięcy młodych ludzi.[…] Aleja Jana Pawła II jest to miejsce szczególne, dlatego że jej patron jest szczególny. Usytuowanie tego typu instytucji w tym miejscu godzi w dobrą pamięć św. Jana Pawła II, w jego dobre imię – mówi dr Krzysztof Kawęcki.

Andrzej Melak, radny Warszawy uważa, że protest przeciwko usytuowaniu tzw. domów rozpusty w centrum Warszawy to głos narodu, który woła o prawdę i należny szacunek dla wielkiego Polaka.

– Św. Jan Paweł II zmarł 11 lat temu. Naród jakby o tym zapomniał, a także zapomniały o tym władze Warszawy. Dopóty nie wrócimy do korzeni, do wiary, do honoru, do patriotyzmu będziemy błądzić jak ślepcy we mgle – twierdzi Andrzej Melak.

Krąg Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia domaga się od prezydent Warszawy wypowiedzenia umów wynajmu dla deprawujących tzw. domów publicznych usytuowanej na tej ulicy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj