fot. pixabay.com

Kolejne awarie ciepłownicze w Warszawie

Od godz. 10.00 w rejonie ul. Waldorffa na Bemowie nastąpiła przerwa w dostawach ciepła – poinformowała  spółka Veolia Energia Warszawa. Odciętych od ciepłej wody i ogrzewania jest sześć budynków. Przywrócenie dostaw planowane jest na godz. 16.00.

Awaria obejmuje budynki przy ul. Księcia Bolesława 1/3, Obrońców Tobruku 9, Powązkowskiej 59D i 59E oraz Waldorffa 20 i 41.

Ponadto w zimnych mieszkaniach muszą wytrzymać lokatorzy kilku budynków na stołecznym Żoliborzu. Trwa usuwanie awarii sieci ciepłowniczej, do której doszło w środę.

Veolia Energia Warszawa S.A. poinformowała, że przywrócenie dostaw ciepła do budynków przy ul. Felińskiego A. 50 oraz Pogonowskiego 29, 31 i 40 planowane było na godz. 12.00.

Warszawska sieć ciepłownicza to ponad 1,8 tys. km rurociągów, które w więcej niż w połowie zostały już wymienione na znacznie mniej podatne na awarie rurociągi zbudowane z rur preizolowanych. W ocenie doc. dr inż. Pawła Skowrońskiego z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej problem stanowią m.in. rury ze słabej jakościowo stali.

W ciągu ostatnich tygodni w Warszawie miały miejsce częste awarie sieci ciepłowniczej. Do najpoważniejszej z nich doszło w połowie stycznia na ul. Jagiellońskiej na Pradze-Północ. Wzmożona częstotliwość awarii była jednym z powodów powołania roboczego zespołu ds. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Warszawie, o czym poinformował w styczniu wiceszef Ministerstwa Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba.

Aktualne informacje na temat przerw w dostawach ciepła można znaleźć pod adresem: https://energiadlawarszawy.pl/strefa-klienta/dla-odbiorcy/przerwy-w-dostawie-energii/.

PAP

drukuj