fot. PAP/Hanna Bardo

Ministerstwo Zdrowia odzyskuje pieniądze za niedostarczone respiratory

Ministerstwo Zdrowia odzyskuje pieniądze za niedostarczone respiratory z początku pandemii. Komornik zajął ponad czterysta urządzeń należących do firmy E&K.

Chodzi o respiratory, które zostały zamówione jeszcze w czasie, gdy ministrem zdrowia był profesor Łukasz Szumowski. W kwietniu resort zdrowia podpisał umowę z firmą E&K na dostawę ponad tysiąca dwustu urządzeń. Do Polski dotarła tylko 1/6. Ministerstwo odstąpiło od umowy i otrzymało zwrot przedpłaconych pieniędzy.

Na firmę zostały jednak nałożone kary umowne za niezrealizowaną transakcję. 16 lutego na lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie komornik zajął 418 respiratorów należących do spółki. Sprzęt został zarekwirowany na rzecz resortu zdrowia. Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał firmę E&K do przekazywania ministerstwu odpowiedniej kwoty za każde sprzedane urządzenie. Takie rozwiązanie ma zaspokoić roszczenia majątkowe resortu zdrowia. Obecnie wynoszą one 25 mln zł.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl