fot. PAP/Marcin Gadomski

Ministerstwo Zdrowia konsultuje zmiany w programie szczepień

W najbliższych dniach zapadną decyzje o zmianach w programie szczepień. Polska może dołączyć do Francji i Włoch, które podają ozdrowieńcom jedną dawkę preparatu.

W Ministerstwie Zdrowia trwają konsultacje z Radą Medyczną w sprawie zmian w programie szczepień. Rozpatrywane są dwa scenariusze.

– Analizujemy dwie sytuacje. Jedna to jest szczepienie ozdrowieńców jedną dawką – mniej więcej 6 miesięcy po odnotowaniu pozytywnego wyniku. Drugi scenariusz to jest wydłużanie okresu między pierwszym a drugim szczepieniem – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zgodnie z datą ważności danego preparatu – podkreślił szef resortu.

O decyzjach dowiemy się pod koniec tego lub z początkiem następnego tygodnia. Po rozwiązanie, które przewiduje jedną dawkę szczepionki dla ozdrowieńców, z krajów unijnych sięgnęły Francja oraz Włochy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl