fot. PAP/Piotr Nowak

Min. M. Maląg: Na demografię trzeba spojrzeć szerzej; nie da się zmienić sytuacji w ciągu jednej kadencji

Rząd finalizuje prace nad Strategią Demograficzną. Na demografię trzeba spojrzeć szerzej. W ciągu jednej kadencji nie da się zmienić sytuacji. To jest proces – zaznaczyła minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

Szefowa resortu była pytana w Polskim Radiu 24 o to, czy obecne tendencje demograficzne w Polsce da się odwrócić. Ostatnie dane pokazują bowiem, że w styczniu br. urodziło się 27 tys. 200 dzieci, czyli o 5 tys. mniej niż rok wcześniej.

Komentując te liczby, minister Marlena Maląg wskazała, jakie są podejmowane działania wspierające dzietność. Zaznaczyła, że rodzina jest fundamentem rządów Zjednoczonej Prawicy.

– Przygotowujemy strategię demograficzną, która będzie pokazywała konkretne rozwiązania dla rodzin w zakresie polityki mieszkaniowej czy innego wsparcia. Zostały przeprowadzone badania. Niedługo zostaną przedstawione i będą wdrażane działania, które mają wzmacniać polskie rodziny, bo one są siłą Polski – powiedziała minister Marlena Maląg.

Minister dodała, że pewną stabilizację daje świadczenie 500 plus. Już ponad 37 mld zł trafiło do polskich rodzin w ramach tego programu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl