fot. PAP/Paweł Supernak

Min. M. Maląg: Program 800 plus do wyborów zostanie przyjęty

Rozpoczynamy ścieżkę legislacyjną. Program 800 plus do okresu wyborów program zostanie przyjęty – powiedziała dziś podczas konferencji minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

Szefowa MRiPS przypomniała, że program 800 plus ruszy od 1 stycznia 2024 roku.

„Dzisiaj rozpoczynamy ścieżkę legislacyjną. Do okresu wyborów program zostanie przyjęty. Zasady programu staramy się zostawić takie, jak do tej pory” – wyjaśniła dodając, że będzie to program powszechny, na każde dziecko do 18. roku życia.

Wskazała, że program 800 plus przede wszystkim ma służyć temu, aby pokazać, jak ważna jest rodzina.

„Rodzina powinna mieć wsparcie ze strony państwa i to wsparcie dla rodzin cały czas realizujemy i realizować będziemy” – zaznaczyła.

Min. Marlena Maląg podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość tworzy odpowiedzialne państwo, w którym rodzice są wspierani przez różne programy. Wśród nich wymieniła pierwszy wprowadzony program, czyli 500 plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz program Maluch Plus.

Dodała, że odpowiedzialne państwo to także takie, które stwarza możliwość, by rodzice mogli łączyć pracę zawodową z życiem rodzinnym.

Minister rodziny i polityki społecznej złożyła także życzenia z okazji przypadającego w czwartek Dnia Dziecka.

„Kiedy dzieci wejdą już w wiek dorosły, kiedy będą starały się zarządzać państwem i przejmować po nas te pałeczkę, to nasza Polska będzie się rozwijała, a siłą tej Polski będzie rodzina. To jest nasz priorytet. Tworzymy silne, nowoczesne państwo, które jest oparte na fundamencie, którym jest rodzina” – powiedziała minister rodziny.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl