fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] Min. M. Maląg: Rodzina jest wielką wartością i to w jej obronie staje wielokrotnie Radio Maryja kierowane przez Ojca Dyrektora, gromadząc codziennie miliony słuchaczy

Bez Chrystusa i Jego Matki nie byłoby Polski, gdyż to wiara pomogła naszym przodkom przetrwać lata zaborów i wywalczyć Niepodległą Ojczyznę. Na straży tej wiary stały polskie rodziny, to w nich przychodzili na świat nie tylko wielcy, ale także liczni i cisi bohaterowie, święci i zwyczajni ludzie, którzy w swym rodzinnym kręgu, poprzez swą pracę i wiarę stawali się bohaterami i strażnikami wiary. Rodzina jest wielką wartością, to w jej obronie staje wielokrotnie Radio Maryja kierowane przez Ojca Dyrektora, gromadząc codziennie miliony słuchaczy nie tylko w kraju, ale i zagranicą, łącząc nas wszystkich w wielką wspólnotę – Rodzinę Radia Maryja – napisała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, w życzeniach z okazji 30-lecia posługi Radia Maryja.

W sobotę Radio Maryja świętowało 30-lecie swojej apostolskiej posługi Bogu, Kościołowi i Polsce. [czytaj więcej] List z tej okazji wystosowała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

– Od 30 lat założone przez Ojca Radio głosi prawdę, krzewi wiarę, wartości chrześcijańskie, miłość do Ojczyzny i szacunek dla rodziny. Przed laty Ojciec Święty Jan Paweł II skierował do Was jakże ważne słowa: „Niech wasze radio służy prawdziwej informacji przepełnionej miłością i opartej na sprawiedliwości. Niech przyczynia się do kształtowania ludzkich sumień w duchu nauk Chrystusa. Was wszystkich, wasze apostolstwo oddaję w opiekę Najświętszej Maryi Pannie, którą czcimy jako Gwiazdę Ewangelizacji. (…) Maryjo Gwiazdo Ewangelizacji, prowadź nas prosto do Radia Maryja i bądź jego opiekunką” – przytoczyła minister rodziny.

Polityk zwróciła uwagę, że Radio Maryja już od 30 lat walczy o odnowę oblicza Ziemi – tej Ziemi.

– Bez Chrystusa i Jego Matki nie byłoby Polski, gdyż to wiara pomogła naszym przodkom przetrwać lata zaborów i wywalczyć Niepodległą Ojczyznę. Na straży tej wiary stały polskie rodziny, to w nich przychodzili na świat nie tylko wielcy, ale także liczni i cisi bohaterowie, święci i zwyczajni ludzie, którzy w swym rodzinnym kręgu, poprzez swą pracę i wiarę stawali się bohaterami i strażnikami wiary. Rodzina jest wielką wartością, to w jej obronie staje wielokrotnie Radio Maryja kierowane przez Ojca Dyrektora, gromadząc codziennie miliony słuchaczy nie tylko w kraju, ale i zagranicą, łącząc nas wszystkich w wielką wspólnotę – Rodzinę Radia Maryja – podkreśliła minister Marlena Maląg.

Minister rodziny i polityki społecznej przekazała także życzenia z okazji 30-lecia posługi.

– Z okazji 30. rocznicy założenia Radia Maryja, życzę z całego serca Wielebnemu Ojcu wielu sukcesów w pracy duszpasterskiej, medialnej, naukowej, publicystycznej, ale przede wszystkim łask Bożych i błogosławieństwa na długie lata. Niech Jezus Chrystus i Maryja, Matka Jego mają Wielebnego Ojca w opiece. Równie serdeczne życzenia i gratulacje z okazji 30-lecia kieruję do wszystkich pracowników Radia, w szczególności dziennikarzy, redaktorów, pracowników technicznych, życząc dalszej owocnej pracy w głoszeniu prawdy, medialnych sukcesów, zdrowia i łask od Maryi – patronki Radia – podsumowała szefowa resortu rodziny.

LIST-minister-rodziny-i-polityki-społecznej-M-Malag

radiomaryja.pl

drukuj