fot. www.gov.pl

Wnioski do kolejnej edycji programu Rodzina 500 plus

1 lutego rusza nabór wniosków w ramach kolejnej edycji programu Rodzina 500 plus. To sztandarowy program społeczny Zjednoczonej Prawicy. „Silna rodzina to fundament rozwoju silnego państwa” – podkreśla Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Od 1 lutego wnioski będzie można składać elektronicznie: poprzez bankowość elektroniczną, system  Emp@tia oraz system PUE ZUS.

1 kwietnia ruszy możliwość składania wniosków papierowych: w urzędzie gminy lub listownie. Resort rodziny zaznacza, że osoby, które złożą wnioski do kwietnia, zachowają ciągłość wypłaty świadczenia. Z kolei ci, którzy przedstawią wymagane dokumenty do końca maja, muszą liczyć się, że ich świadczenie będzie wyrównywane od czerwca.

Wniosek o wypłatę środków musi złożyć każdy, także te rodziny, które do tej pory brały udział w programie – wskazuje minister Marlena Maląg.

– Okres rozliczeniowy tego świadczenia kończy się w 2021 roku. Trzeba złożyć nowe wnioski na okres od 1 czerwca 2021 roku do 30 maja 2022 roku. 1 lutego rusza nabór wniosków droga elektroniczną. Mamy trzy kanały tej drogi: bankowość elektroniczną, system Emp@tia, czy też system PUE ZUS. Są to bardzo proste systemy, które umożliwiają sprawne złożenie wniosku – mówi minister rodziny i polityki społecznej.

Na jedno dziecko w ciągu w ramach programu do rodziny trafia 6 tys. zł. Obecnie z programu korzysta 6 mln 600 tys. dzieci.

RIRM/Zuzanna Dąbrowska

drukuj