fot. PAP/EPA

Polacy solidarni z Chorwacją. Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi

Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Chorwacją, ustanowiony przez ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Z tej okazji we wszystkich diecezjach prowadzona jest zbiórka na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło ten kraj pod koniec ub. roku.

Było to najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi w Chorwacji. Kataklizm pozbawił życia 7 osób, a setki zostało rannych. Tysiące mieszkańców straciło dach nad głową. [czytaj więcej]

Pomoc poszkodowanym niesie m.in. Caritas Polska, która przekazała już na miejsce 100 tys. euro. Ks. Marcin Iżycki, dyrektor tej organizacji charytatywnej, zachęca Polaków do solidarności z mieszkańcami Chorwacji.

– W wyniku trzęsienia ziemi wiele domów zostało zniszczonych. Pierwsze potrzeby zostały już spełnione – zostały zakupione namioty, łóżka, ale pomoc w odbudowie cały czas będzie niezbędna. Apeluję do naszych rodaków o wsparcie akcji Caritas Polska na rzecz pomocy Chorwacji – wskazał dyrektor Caritas Polska.

RIRM

drukuj