fot. https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bwi%C4%99ty-krzy%C5%BC-biblia-modlitwa-3306800/

Niedziela Słowa Bożego

Dziś Niedziela Słowa Bożego, która jest okazją do pogłębiania świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących oraz w liturgii, która włącza w żywy i stały dialog z Bogiem.

Niedziela Słowa Bożego to inicjatywa Ojca Świętego Franciszka. Dziś będzie ona obchodzona po raz drugi.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, przypomniał, że dzień ten służy popularyzacji słowa Bożego w Kościele katolickim, który wyrasta ze słowa wcielonego, czyli Jezusa Chrystusa. Pismo Święte jest wprowadzeniem i komentarzem do Niego – dodał.

– Potrzeba, abyśmy w dzisiejszą niedzielę zwrócili szczególnie uwagę na uroczyste wniesienie Pisma Świętego, na homilię poświęconą Słowu Bożemu. Chodzi o to, aby przez cały rok mieć „na oku” wagę Słowa Bożego. To jest iskra, która wychodzi i powinna wzbudzić umiłowanie Pisma Świętego, bez którego nie ma zrozumienia Chrystusa – mówił ks. abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu zachęcił wszystkich biskupów, kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych z ruchów i stowarzyszeń świeckich do włączenia się w Niedzielę Słowa Bożego.

Zespół Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Polsce przygotował materiały pomocnicze do celebracji eucharystycznej Liturgii Słowa, modlitwę wiernych i lectio divina Ewangelii wg. św. Marka, która będzie odczytywana w kościołach. Materiały znajdują się na stronie internetowej biblista.pl. [zobacz]

RIRM

drukuj