fot. twitter.com

Niedziela Słowa Bożego

Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Została ona ustanowiona w 2019 roku z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka i jest obchodzona w trzecią niedzielę zwykłą. Celem jest zachęcenie chrześcijan do głębszego poznania Pisma Świętego.

W liście apostolskim ustanawiającym Niedzielę Słowa Bożego znalazła się zachęta do uroczystej intronizacji Biblii w kościołach, poświęcenia jeszcze większej uwagi głoszeniu Słowa oraz medytacji Pisma Świętego.

Materiały pomocnicze do celebracji przygotował zespół Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II w Polsce. Ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący powyższego zespołu, podkreślił, że Słowo Boże zapisane w księgach Pisma Świętego jest wyjątkową formą relacji Boga z człowiekiem.

Słowa Pisma Świętego to żywe słowa, które – odczytywane w czasie liturgii – Pan Bóg mocą Ducha Świętego kieruje do każdego wierzącego. Jest to szczególny dialog, rozmowa, apele, wezwania, które Pan Bóg przekazuje.  Zachęty, natchnienia, rady mądrościowe dotyczące dobrego życia, na które człowiek powinien odpowiadać – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk.

W indywidualnym, jak i grupowym rozważaniu Pisma Świętego pomóc może też aplikacja „Dzieło Biblijne”. Zawiera naukowy komentarz do wszystkich czytań, łącznie z Psalmem.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl