fot. Youtube/Grupa Proelio

„Franek – doświadczyliśmy cudu” – historia nawrócenia z niedoszłą aborcją w tle

„Franek – doświadczyliśmy cudu” to najnowszy reportaż Fundacji Grupa Proelio w ramach kampanii „Każde życie jest cudem”. Przedstawia nie tylko poruszającą historię pro-life, ale jednocześnie historię nawrócenia i działania Boga. Lekarze zalecali Oldze i Pawłowi Dębowskim zabicie ich nienarodzonego dziecka (tzw. aborcję). Małżeństwo, choć żyło wówczas daleko od Kościoła, zaczęło się modlić o cud i sięgnęło po Różaniec. Franek ma dziś 3 lata. Jest niepełnosprawny, ale wiele diagnoz się nie potwierdziło, a Olga i Paweł są zupełnie innymi ludźmi – stawiają wszystko na Boga i Maryję.

„Pan doktor bez ogródek powiedział, że gdyby było to jego dziecko, to by je po prostu usunął. Poklepał mnie przy tym po ramieniu i powiedział, że wszystko będzie dobrze. »Będziecie mieli jeszcze zdrowe dzieci«” – wspomina Olga Dębowska.

Tzw. aborcja była jedyną opcją, jaką zaproponowano p. Oldze, gdy u jej synka zdiagnozowano wadę genetyczną. Choć Olga i jej mąż Paweł żyli wtedy oddaleni od Boga, zwrócili się do Niego o pomoc. Sięgnęli po Różaniec, wybrali się do sanktuariów w Łagiewnikach i Wąwolnicy. Franek dzisiaj ma trzy lata. Jest niepełnosprawny, ale większość z przewidywań lekarzy się nie potwierdziła. Olga i Paweł Dębowscy zgodnie podkreślają, że chłopiec odmienił ich życie. Wyleczył z egoizmu, zbliżył do siebie i Boga. Modlili się o cud dla swojego dziecka, tymczasem to on stał się cudem dla nich.

„Historia Olgi i Pawła, to nie tylko świadectwo pro-life, ale też poruszająca historia nawrócenia, odnalezienia Boga oraz wartości, na których warto opierać życie” – podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio.

Bohaterowie reportażu przyznają, że przez wiele lat żyli w związku bez ślubu, a ich życie było typowo hedonistyczne. Gdy dowiedzieli się o diagnozie dziecka, płakali i rozpaczali, a nawet mieli moment, gdy rozważali tzw. aborcję. Nie chcieli mieć niepełnosprawnego dziecka, przerażała ich myśl, że do końca życia będą musieli się kimś zajmować, komuś nieustannie oddawać i poświęcać. Ale finalnie, w momencie próby, zaufali Bogu i dziś są zupełnie innymi, szczęśliwymi ludźmi z dzieckiem, które bardzo kochają.

„W historii Olgi i Pawła uderza to, że oni nie byli jakimiś gorliwymi katolikami, którym łatwo przyszło przyjęcie niepełnosprawnego dziecka. Wręcz przeciwnie. Myślę, że wielu ludzi może odnaleźć się w ich sytuacji. Olga i Paweł pokazują, jak pięknie może wyglądać życie, jeśli nie ulegnie się lękowi oraz jeśli zawierzy się Bogu” – wskazuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

„Mamy nadzieję, że ta historia dotrze do ludzi, którzy są w takiej sytuacji, w jakiej my byliśmy kiedyś. I że uratuje ludzkie życie” – akcentują Olga i Paweł Dębowscy, rodzice Franka.

fot. Youtube/Grupa Proelio

Reportaż: „Franek – doświadczyć cudu” zrealizowany został przez Damiana Żurawskiego w ramach kampanii „Każde życie jest cudem”. Fundacja Grupa Proelio zaprezentowała już 16 reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które w ramach polskiego prawa kwalifikowane były do zabicia poprzez tzw. aborcję.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl