#ZatrzymajAborcję – zebrano już podwójną liczbę wymaganych podpisów; akcja trwa

Już dwukrotnie przekroczono wymaganą liczbę podpisów pod inicjatywą “Zatrzymaj aborcję”. To wyraźny sprzeciw Polaków wobec tzw. aborcji eugenicznej, czyli zabijania dzieci chorych. Zbiórka podpisów potrwa jeszcze kilka dni. Tego czasu nie wolno nam zmarnować – apelują koordynatorzy. Podpis będzie można złożyć m.in. na Marszu Niepodległości.  

Co osiem godzin, w majestacie prawa, w polskich szpitalach zabijane jest bezbronne nienarodzone dziecko. Najczęściej dzieje się to w 5 lub 6 miesiącu ciąży – alarmuje Kaja Godek, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy “Zatrzymaj aborcję”.

– To są bardzo brutalne procedury – dziecku nie podaje się znieczulenia. Te dzieci nierzadko przeżywają aborcję i umierają na zewnątrz. Umierają godzinami, a personel ma zakaz podawania jakichkolwiek środków uśmierzenia bólu i ratowania tych dzieci – zaznacza Kaja Godek.

Aby zatrzymać tę nieludzką praktykę, Komitet apeluje o składanie podpisów pod obywatelskim projektem. Akcja zakończy się już 20 listopada.

Nie ma społecznego poparcia dla zabijania życia – mówi Magdalena Łońska, koordynator lubelski zbiórki podpisów pod inicjatywą “Zatrzymaj aborcję” .

– Każdego dnia spływa ich (podpisów – red.) naprawdę bardzo dużo. Ludzie przynoszą je osobiście, przysyłają listami, dzwonią, jak można je dostarczyć – jest naprawdę bardzo duży odzew na tę inicjatywę, na to, żeby zakazać w końcu w Polsce tzw. legalnego zabijania dzieci – podkreśla Magdalena Łońska.

W szafach Komitetu tych podpisów są już setki tysięcy, ale ta liczba – na co liczą organizatorzy – może jeszcze wzrosnąć. Ci, którzy chcą jeszcze włączyć się do akcji, mogą pobrać formularz ze strony internetowej zatrzymajaborcje.pl. Dokument można znaleźć także w każdym wydaniu „Naszego Dziennika” – z jego pomocą zebrano już ponad 30 tys. podpisów.

Swój podpis będzie można też złożyć na Marszu Niepodległości. 

– Będzie na Marszu Niepodległości punkt zbiórki tych podpisów – informuje Kaja Godek.

O składanie podpisów apeluje także o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

– Głośmy Ewangelię życia, zbierajmy podpisy przeciw zabijaniu dzieci chorych (…). Pan Bóg będzie nam wtedy błogosławił. Będzie wtedy błogosławił naszą Ojczyznę – akcentuje o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Akcja ma najwyższą rangę – obronę życia niewinnych dzieci. Celem inicjatywy jest usunięcie z polskiego prawa jednej z trzech przesłanek pozwalających na zabijanie dzieci, u których podejrzewa się chorobę lub wadę genetyczną. Zgładzenie takiego dziecka odbywa się na koszt podatnika.

96 proc. wszystkich zgodnych z prawem tzw. aborcji dokonuje się z powodu podejrzenia wystąpienia choroby lub wady generycznej,. Tym praktykom sprzeciwia się Konferencja Episkopatu Polski i popiera obywatelską inicjatywę “Zatrzymaj aborcję”.

– Życie w Polsce może być jeszcze bardziej chronione, dlatego w związku z tym, że zostało niewiele czasu, księża biskupi zachęcają do wsparcia tej inicjatywy, złożenia podpisu i przesłania jak najszybciej do organizatorów – wskazuje ks. Paweł Rytel Andrianik, rzecznik KEP.

Zebrane podpisy zostaną złożone w Sejmie pod koniec listopada. Projekt “Zatrzymaj aborcję” jest kolejną próbą obywateli zmierzającą do zwiększenia ochrony życia dzieci poczętych. Dotychczasowe projekty były odrzucane przez posłów.  

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj