fot. https://www.facebook.com/EkologiczneFM

Pomocna dłoń dla Ukrainy od Ekologicznego Forum Młodzieży. Wyruszył kolejny transport

Ekologiczne Forum Młodzieży we współpracy z leśnikami i holenderską Polonią kontynuuje akcję wsparcia dla Ukrainy. Nad ranem organizacja wysłała kolejny, siódmy już transport z pomocą dla mieszkańców ogarniętego wojną kraju.

Na Ukrainę przekazane zostały leki, cewniki, żywność oraz środki chemiczne. Pomoc trafi zarówno do cywili, jak i żołnierzy walczących na froncie. Wsparcie, jakie jest do nich wysyłane, otrzymują m.in. szpitale zajmujące się rannymi żołnierzami.

Pomoc Ukrainie to miliony złotych, szczególnie na leki. Podam przykład. W polskim szpitalu zakłada się jeden lub dwa cewniki. Na Ukrainie są takie przypadki z żołnierzami, młodymi 20-letnimi chłopakami, gdzie na dobę potrzeba 7-10 cewników, bo tak mają uszkodzone ciało poprzez bomby i miny. Są one bardzo potrzebne. W ciągu 2-3 dni rozeszły się do czterech szpitali jak świeże bułeczki – informuje ks. Tomasz Duszkiewicz, kapelan leśników.

Wszystkie dary pochodzą ze specjalnie zorganizowanych zbiórek. Wolontariusze Ekologicznego Forum Młodzieży współprowadzą je z leśnikami i holenderską Polonią. Pomoc przekazywana jest na Ukrainę tirami i busami.

Akcja prowadzona jest od początku wojny i będzie trwać dalej. Wolontariusze cały czas zbierają bowiem kolejne potrzebne Ukraińcom rzeczy.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl