fot. PAP/EPA

Ukraina zamyka granice

W ramach walki z pandemią koronawirusa Ukraina zamknie za 48 godzin swoje granice dla obcokrajowców – poinformował w piątek sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.

Jak wyjaśnił, granice zostaną zamknięte do 29 marca.

„MSZ uprzedzi wszystkie instytucje i wszystkie kraje o tym, że Ukraina będzie na dwa tygodnie zamknięta dla obywateli innych państw” – dodał Ołeksij Daniłow.

„Wszyscy obywatele Ukrainy, którzy przebywają za granicą, będą mieli możliwość powrotu do kraju” – wyjaśnił Daniłow, cytowany przez portal Ukraińska Prawda.

W przypadku powrotu z krajów, w których stwierdzono wiele przypadków zakażeń, obywatele Ukrainy będą poddawani obserwacji.

Po upływie dwóch tygodni Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy podejmie decyzję, co robić dalej. Decyzja ta będzie zależała od tego, jak rozwinie się sytuacja z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie.

Na Ukrainie potwierdzono dotąd trzy przypadki zakażenia koronawirusem Covid-19, jedna osoba zmarła.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl