fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr Z. Kuźmiuk: W całej Koalicji Europejskiej – która jest bardzo zróżnicowana – jednym spoiwem jest hasło antyPiS

Wybory do europarlamentu zbliżają się wielkimi krokami. Przed nami napięty czas, ponieważ kampania wchodzi w decydujący moment. Podczas kampanii Zjednoczona Prawica, a także opozycja organizują wiele konwencji. Jednak to my przedstawiamy konkretne plany działania po wyborach, a Koalicja Europejska podkreśla walkę z rządem Prawa i Sprawiedliwości – mówił w poniedziałkowych ,,Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dr Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja. Będzie to intensywny czas dla polityków oraz wyborców.

– Kampania wyborcza wyraźnie przyspieszyła. Podstawowym zadaniem, jakie sobie zakładamy, jest zachęcenie Polaków, aby wzięli udział w wyborach. Są one ważne dla każdego obywatela Polski. Około 70 procent prawa, jakie wprowadzamy w Polsce, powstaje w Brukseli. To kto będzie reprezentował tam nasz kraj jest więc niesłychanie ważne. Zostało niewiele dni wolnych na konwencje, więc odbywają się one w soboty i niedziele. Organizowane są przez Zjednoczoną Prawicę, a także opozycję. Często konwencje zbiegają się w tym samym czasie, a nawet mieście – tak, jak ostatnio w Szczecinie – i dają porównanie, jakie tematy są poruszane i co jest ważne dla poszczególnych ugrupowań, jeśli chodzi o Brukselę. W całej kampanii – jako Prawo i Sprawiedliwość – pokazujemy jakie zamierzenia mamy w odniesieniu zarówno do polityki krajowej oraz europejskiej. Jeżeli chodzi o naszych konkurentów, mamy niestety cały czas próbę opowiadania o tym, jak Koalicja Europejska odsunie Prawo i Sprawiedliwość od władzy. Warto wskazać, że w instytucjach europejskich nie jesteśmy reprezentowani, więc jest to dziwne zawołanie. W całej Koalicji Europejskiej – która jest bardzo zróżnicowana – jednym spoiwem jest hasło antyPiS – wskazał dr Zbigniew Kuźmiuk.

Rządzący Unią Europejską coraz bardziej odchodzą od korzeni chrześcijańskich.

– Chcemy przebudowy instytucji europejskich, aby Unia Europejska wróciła do korzeni chrześcijańskich. Obecnie trwają procesy beatyfikacyjne dwóch ojców założycieli Unii Europejskiej, a jednocześnie zarządzający Unią chcieliby odciąć się od korzeni – powiedział europoseł PiS.

Polska rośnie w siłę i jest jedyną dużą gospodarką, która będzie rozwijała się powyżej 4 proc. PKB – zaznaczył dr Zbigniew Kuźmiuk.

– Musimy wrócić do swobód, które stworzyły Unię Europejską, czyli swobody przepływu ludzi, kapitałów, towarów i usług. Bez tego trudno, żeby Unia rozwija się szybko. Tam, gdzie swobody kwitną – tak, jak w Polsce – mamy wysoki wzrost gospodarczy oraz duże dochody budżetu, a jednocześnie poprawia się stan finansów publicznych. Komisja Europejska, która nie lubi rządów prawicowych, czyli także polskiego, w paru sprawach musi nam nie tylko przyznać rację, ale także pochwalić. Będziemy w tym roku jedyną dużą gospodarką, która będzie rozwijała się powyżej 4 proc. PKB. W sprawach gospodarczych inne państwa powinny brać przykład z Polski, która bardzo dobrze prowadzi politykę gospodarczą, będąc liderem. Taki wynik przynoszą proponowane programy, m.in. 500 plus oraz „trzynasta emerytura” – podkreślił gość ,,Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem w poniedziałkowych ,,Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj