fot. YouTube

J. Kaczyński: nie obawiam się powrotu D. Tuska do polskiej polityki

Prezes PiS Jarosława Kaczyński nie obawia się powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Nie wierzę w cudowne możliwości polityków – powiedział na antenie RMF FM lider Zjednoczonej Prawicy.

Większość polityków PO liczy, że obecny szef Rady Europejskiej będzie kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Donald Tusk musiałby zmierzyć się z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą.

W ostatnich tygodniach pojawiła się informacja, że Donald Tusk chce stworzyć nowy projekt polityczny. Miałby się on nazywać Ruch 4 Czerwca.

Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński, który był gościem RMF FM, na pytanie, czy obawia się powrotu Donalda Tuska do polityki, odpowiedział, że „nie wierzy w cudowne możliwości polityków”.

– Nie obawiam się w najmniejszym stopniu. Nie wierzę – tu mówię o wszystkich – w cudowne możliwości polityków. Nikt nie jest cudotwórcą. Są pewne sytuacje, które jedni lepiej, drudzy gorzej potrafią wykorzystać, ale najważniejsza jest sytuacja świadomości społecznej. (…) Tutaj nie przeczę, że Donald Tusk w sferze retorycznej ma pewne umiejętności, ale to nie zmieni sytuacji politycznej. Ona będzie zależała od innych czynników – mówił Jarosław Kaczyński.

Z sondaży, które pojawiają się w mediach, wynika, że Donald Tusk nie miałaby szans na pokonanie Andrzeja Dudy zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze.

RIRM

drukuj