fot. PAP/Darek Delmanowicz

M. Morawiecki: Program społeczno-rozwojowo-gospodarczy jest dla polskiej wsi

Program społecznorozwojowogospodarczy, który został ostatnio ogłoszony, jest dla polskiej wsi powiedział premier Mateusz Morawiecki. Chodzi o tzw. „piątkę Kaczyńskiego”. Szef polskiego rządu przebywa w Jasionce koło Rzeszowa, gdzie trwa Europejskie Forum Rolnicze.

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w debacie obywatelskiej „Polityka zrównoważonego rozwoju szansą dla obszarów wiejskich w Polsce”.

Rząd Zjednoczonej Prawicy stara się wyrównywać poziom życia Polaków. Temu ma służyć m.in. zaproponowany tydzień temu program składający się z pięciu punktów.

Co najmniej jedna trzecia środków zaangażowanych w ten program trafi właśnie do polskich rolników; do dzieci na polskiej wsi. Program odbudowy komunikacji pomiędzy poszczególnymi powiatami, gminami – 26 lat temu było około miliarda wozokilometrów w Polsce. Dzisiaj jest to 420440 milionów. Ten wielki program odbudowy mobilności, z którym ruszyliśmy tydzień temu (a za parę tygodni będzie gotowa ustawa i będziemy gotowi do dystrybucji środków po powiatach), jest programem dla polskiej wsi – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Na tzw. „piątkę Kaczyńskiego” składają się także 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastki” dla emerytów i rencistów oraz obniżenie kosztów pracy. W sumie propozycje mają kosztować kilkadziesiąt miliardów złotych.

RIRM

drukuj