By Scotch Mist - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43520351

Coraz więcej pielgrzymów odwiedza Kalwarię Zebrzydowską

Kalwarię Zebrzydowską odwiedza coraz więcej pielgrzymów. W ubiegłym roku do sanktuarium przybyło ponad 1 mln 800 tys. pątników z całego świata.

Sanktuarium pasyjno–maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej cieszy się ogromną popularnością wśród pielgrzymów.

– W 2018 roku kalwaryjskie sanktuarium odwiedziło ponad 1 mln 800 tys. pielgrzymów, więc jest to ogromna liczba – wskazał o. Konrad Cholewa OFM, kustosz sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do sanktuarium przybywają pielgrzymi z całego świata.

– Pojawiają się pielgrzymi z krajów najbardziej odległych: Kostaryki, Sri Lanki, z Japonii. Cieszymy się, że sanktuarium, dróżki Pana Jezusa, Matki Bożej i Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej jest przez to znany na całym świecie – mówił o. Konrad Cholewa OFM. 

Kalwaryjskie sanktuarium jest także znane dzięki osobie św. Jana Pawła II, który bardzo często – jeszcze zanim został wybrany na Stolicę Piotrową – przyjeżdżał tu, aby oddać wszystkie swoje troski Matce Bożej Kalwaryjskiej.

Jan Paweł II doskonale rozpoznał charakter tego miejsca i to, co tu się dzieje. Przybywał bardzo często, chodził na dróżki i te cenne jego słowa, że w tym miejscu rozwiązywały się wszystkie jego trudne sprawy, które nosił w swoim sercu – zaznaczył kustosz sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tłumy pielgrzymów każdego roku przybywają do sanktuarium w Wielkim Tygodniu.   

– Przygotowujemy się już do odpustu Wielkiego Tygodnia, który rozpocznie się w Niedzielę Palmową, do Misteriów Męki Pańskiej, kiedy przyjeżdża wielu pielgrzymów – powiedział duchowny.

W grudniu kalwaryjskie sanktuarium będzie obchodziło 20. rocznicę wpisania go na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl