fot. pixabay.com

IX Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

W piątek wieczorem rozpoczęła się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Z Maryją, Matką Nadziei”. Patronat nad tym wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

Czuwanie rozpoczęło się w piątek wieczorem Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, po którym nastąpiło modlitewne czuwanie zakończone Eucharystią o godz. 23.00.

Dziś spotkanie rozpocznie się przed szczytem jasnogórskim o godz. 9.30. Oprócz wspólnej modlitwy uczestnicy wysłuchają konferencjiks. Jacka Gancarka, moderatora krajowego Stowarzyszenia Żywego Różańca. Nie zabraknie również świadectw o Różańcu. Spotkanie zakończy uroczysta Msza św. o godz. 12.00.

IX Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca to okazja, by od Maryi uczyć się otwartości serca i gotowości do głoszenia swoim życiem Dobrej Nowiny. Jest to także czas, by doświadczyć wspólnoty tych, którzy jednym dziesiątkiem różańca codziennie przemieniają świat.

Żywy Różaniec to wspólnota modlitwy i apostolstwa. Mogą do niej dołączyć wszyscy, którzy u boku Maryi chcą przemieniać świat modlitwą. Żywy Różaniec tworzą róże różańcowe, w których znajduje się 20 osób. Każda z nich zobowiązuje się do codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca, rozważając w nim jedną tajemnicę różańcową. Dzięki temu róża codziennie odmawia cały różaniec. Codzienny dziesiątek odmawiamy w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli w intencjach, które wyznacza Papież na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stoją wierni Kościoła i ludzie całego świata.

Założycielką tego dzieła modlitwy jest Sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś prawie w każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca, który ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski.

radiomaryja.pl/missio.org.pl

drukuj