J. Kaczyński podsumował wybory samorządowe: PiS odniósł kolejne zwycięstwo

Prawo i Sprawiedliwość odniosło kolejne zwycięstwo i to zwycięstwo bardzo zdecydowane – powiedział prezes partii Jarosław Kaczyński. Dodał, że jest to dobry prognostyk na przyszłość. PiS podsumował dziś w liczbach wybory samorządowe.

Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej dziękował wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych oraz organizowali kampanię wyborczą. Odniósł się także do wypowiedzi świadczących o tym, że to PiS przegrał te wybory.

– To są twarde liczby, twarde dane. Nasze zwycięstwo nie podlega najmniejszej wątpliwości. Ja rozumiem, że przedstawiciele komitetów, które te wybory przegrały, próbują zmienić ich obraz, ale to jest abstrahowanie od faktów – żeby określić to w sposób łagodny. Co najważniejsze, te wybory są bardzo dobrym prognostykiem przed wyborami parlamentarnymi. Nie mówię o europejskich, bo tam jest inna frekwencja, inna struktura elektoratu – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło liczbę radnych we wszystkich szczeblach samorządu o blisko 55 proc. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 3991 mandatów w radach gmin do 20 tys. mieszkańców, zaś Koalicja Obywatelska – 166.

Podobna sytuacja ma miejsce w powiatach. PiS zdobył 2114 mandatów, a KO – 726. Zjednoczona Prawica zebrała także najwięcej mandatów w sejmikach.

RIRM

drukuj