Zainaugurowano kampanię prezydencką Andrzeja Dudy

W Warszawie podczas konwencji PiS oficjalnie zainaugurowano kampanię Andrzeja Dudy, kandydata tej partii na prezydenta. Na konwencję przybyło dwa tysiące członków PiS-u i sympatyków partii. Zebrani przywieźli biało-czerwone-flagi oraz tabliczki z imieniem i nazwiskiem kandydata.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania polskiego hymnu.

Na scenie wystąpiła Natalia Niemen, córka Czesława Niemena. Do głosowania na Andrzeja Dudę zachęcali m.in. znany aktor Janusz Rewiński, młody przedstawiciel samorządowców a także Zofia Romaszewska, działaczka opozycji demokratycznej w PRL.

Aktor filmowy i teatralny Jerzy Zelnik zaprezentował dorobek polityczny Andrzeja Dudy.

Mamy młodego, dynamicznego, świetnie przygotowanego do pełnienia najwyższych funkcji państwowych kandydata. Andrzej Duda miłuje swoją ojczyznę i gotów jest sił nie szczędzić w służbie dla niej. Władza nie jest dla niego celem, ale instrumentem. Jest cenionym europosłem, zajął pierwsze miejsce w rankingu najaktywniejszych polskich eurodeputowanych, ale znajduje czas i energię, żeby spotykać się w Polsce z potrzebującymi go ludźmi. Potrafi słuchać i reprezentować ich interesy. Solidarność rozumie jako zadanie, a nie tylko jako nazwę związku zawodowego. Chce przywrócenia Polski na drogę rozwoju, która zapewni jej dobrą przyszłość i solidną pozycję. Nie jest uwikłany, uzależniony od niejasnych układów. Patriotycznego i propaństwowego spojrzenia na nasze sprawy uczył się u boku świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego – powiedział Jerzy Zelnik.

Na konwencję kandydat PiS przyjechał „Dudobusem”, w towarzystwie młodych ludzi.

Jego wystąpienie ma się rozpocząć za kilka minut. Kandydat ma przedstawić założenia swojego programu. Obecnie przemawia wiceprezes PiS-u Beata Szydło, szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

RIRM

drukuj