fot. PAP/Bartłomiej Wójtowicz

Prof. A. Jabłoński: Trudno na poważnie traktować ofertę działań politycznych składaną przez M. Pawłowską

Prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog, nie wyklucza, że poseł Monika Pawłowska w przyszłości będzie ponownie zmieniać barwy polityczne. Polityk poinformowała w ubiegłym tygodniu o wstąpieniu do Klubu Parlamentarnego PiS-u. Wcześniej zrezygnowała z członkostwa w kole parlamentarnym Porozumienia i partii Jarosława Gowina.

Poseł tłumaczyła, że nie może akceptować destabilizacji funkcjonowania państwa polskiego dla prywatnych celów politycznych.

Prof. Arkadiusz Jabłoński przyznał, że poseł Monika Pawłowska jest politykiem, który zbyt często zmienia opcje polityczne.

– Trudno na poważnie traktować ofertę działań politycznych składaną przez Monikę Pawłowską. Istnieje obawa, że w zależności od sytuacji pani poseł może poszukiwać innych ugrupowań politycznych – powiedział socjolog.

https://twitter.com/Pawlowska_pl/status/1443687488455839747

Poseł Monika Pawłowska weszła do Sejmu z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej z rekomendacji Wiosny Roberta Biedronia. Po wyborach dołączyła do klubu Lewicy.

W marcu poinformowała, że dołącza do Porozumienia Jarosława Gowina, ale nie zasiliła klubu PiS, ponieważ była posłem niezrzeszonym.

RIRM

drukuj