fot. PAP/EPA

Fatima: Odbyły się uroczystości 102. rocznicy objawień fatimskich

Prawie 250 tysięcy wiernych z 40 państw wzięło udział w uroczystościach modlitewnych w sanktuarium w Fatimie. Odbyły się one w związku z obchodzoną 102. rocznicą początku objawień maryjnych.

Uroczystości rozpoczęły się w niedzielę wieczorem, a skończyły w poniedziałek po południu. Przybyło blisko 250 tys. wiernych, wśród których dominowali Portugalczycy. W nocnej procesji ze świecami uczestniczył m.in. prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa. Według szacunków władz sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, wśród pielgrzymów, którzy od niedzielnego wieczora brali udział w uroczystościach modlitewnych było kilkuset Polaków. Wśród nich m.in. pielgrzymi, którzy na co dzień mieszkają poza Polską, m.in. w Chicago.

Poniedziałkowej Mszy św. przewodniczył arcybiskup Manili Luis Antonio Tagle. W homilii zwrócił uwagę m. in. na potrzebę wychowania dzieci w wierze. W niedzielno-poniedziałkowych obchodach w Fatimie uczestniczyło ponad 300 księży, 26 biskupów oraz trzech kardynałów.

Matka Boża ukazała się w Fatimie 6-krotnie – od maja do października 1917 r. Matka Boża wraz z aniołem ukazała się trójce ubogich portugalskich dzieci – Franciszkowi, Hiacyncie oraz Łucji. W trakcie trwania objawień Maryja przekazała dzieciom wiele wiadomości, większość z nich wzywała do osobistego nawrócenia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj