Ustanowienie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju

W Polanicy Zdroju zostanie dziś uroczyście ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy klasztorze Ojców Sercanów. Patronat medialny nad uroczystością objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 20.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, ordynariusza diecezji świdnickiej.

Po Eucharystii nastąpi odczytanie aktu erygowania Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Następnie planowane są Fatimski Apel Maryjny, procesja światła i adoracja wynagradzająca.

Klasztor w Polanicy Zdroju ma już 90 lat – mówi sercanin o. dr Zdzisław Świniarski.

– Możemy powiedzieć, że chyba sama Matka Boża sprawiła, że właśnie tutaj w Polanicy Zdroju znajduje się klasztor. Przy tym klasztorze odbywają się „Noce Fatimskie”. Bardzo serdecznie zapraszamy słuchaczy Radia Maryja i wszystkich tych, którzy pragną się złączyć z nami w wynagradzaniu niepokalanemu sercu Maryi – zaprasza o. dr Zdzisław Świniarski.

Sercanie w charyzmacie mają głoszenie kultu Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi, dlatego od lat w Polanicy organizują Noce Fatimskie. Odbywają się one w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Obecnie w Polanicy trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej, a ustanowienie sanktuarium wpisuje się w jej program.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl