Święto Matki Bożej Fatimskiej

fot. Tomasz Strąg

 

 

Obchodzimy dziś święto Matki Bożej Fatimskiej. Pielgrzymi, którzy nawiedzili w ciągu dnia Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II otrzymali odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Święty papież Polak przez całe swe życie podkreślał, że to dzięki Jej opiece przeżył zamach z 13 maja 1981 r. wymierzony w jego osobę.

13 maja 1917 r. Fatima. Trójka pastuszków: Łucja, Franciszek i Hiacynta zajmuje się wypasaniem owiec na łące w pobliżu miasta. Nagle widzą błysk światła, a następnie Piękną Panią w bieli, otoczoną jasnym blaskiem. Tak wyglądało pierwsze objawienie Matki Bożej w Fatimie.

– Objawiała się sześć razy tym dzieciom i prosiła: modlitwa, pokuta. Pierwsze dziecko miało – sześć czy siedem lat, drugie – dziewięć i trzecie 10. I one zrozumiały to – za grzeszników o nawrócenie. Co to znaczy, odwrócenie się od tego zła, od tego grzechu – mówił w homilii w czasie uroczystej Eucharystii założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Ze względu na przypadające dziś święto Matki Bożej Fatimskiej, każdy pielgrzym, który nawiedził Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II mógł uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– To jest dzień wyjątkowy w naszym sanktuarium, bo to jest kolejny dzień, kiedy możemy uzyskać odpust zupełny pod zwyczajnymi warunkami i dzisiaj bardzo wielu pielgrzymów do nas przybywa, by ten odpust zupełny uzyskać – powiedział kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

Wielu pielgrzymów przybyło dziś do tego miejsca, by powierzyć Matce Bożej Fatimskiej swoje osobiste intencje, bo Matka Boża Fatimska chroni i roztacza swoją opiekę nad każdym z nas. Przekonał się o tym najbardziej Ojciec Święty Jan Paweł II. To właśnie 13 maja 1981 r. turecki zamachowiec Mehmet Ali Agca postrzelił papieża podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra w Rzymie. Kula zamachowca miała uśmiercić Ojca Świętego. Raniła go jednak w brzuch, łokieć i palec, przechodząc o kilka milimetrów od tętnicy głównej.

Papież przez całe swe życie przypisywał ten ratunek wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej.

GALERIA
fot. Tomasz Strąg

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj