fot. Magdalena Palembas

Katolicy na całym świecie w łączności z Fatimą będą modlić się dziś w intencji rodzin

Katolicy na całym świecie w łączności z Fatimą będą modlić się dziś w intencji rodzin. Modlitewną akcję organizują fatimscy kapłani. Od godziny 21.00 do 22.00 czasu polskiego wierni w wielu miejscach na świecie odmówią przed Najświętszym Sakramentem różaniec za rodziny. W inicjatywę włączają się też polskie parafie.

Osoby, które nie będą mogły przybyć do świątyń w godzinach akcji, mogą odmówić modlitwę w domu. Ważna jest duchowa łączność z Fatimą.

Do udziału w akcji zachęca ks. Adam Hryc, wikariusz parafii Świętej Rodziny w Wyszkowie, która również bierze udział w modlitewnej akcji.

– Rodzina jest bardzo ważnym celem i wartością, dlatego podejmujemy się każdej akcji, w której podkreślana jest godność i wartość rodziny. A modlitwa jest jak najbardziej takim podstawowym obowiązkiem i narzędziem, którym możemy się posługiwać. Dlatego podejmujemy wszelkie inne inicjatywy, które wyglądają podobnie, po to, żeby i my, i nasi parafianie widzieli dlaczego walczymy o rodzinę, także w formie modlitwy, którą każdy może z nas podjąć, do której każdy może być zaproszony. Zapraszamy serdecznie do udziału każdego kto jest chętny – mówi ks. Adam Hryc.

Data dzisiejszej akcji modlitewnej nie jest przypadkowa. Dokładnie 100 lat temu zmarła bowiem św. Hiacynta Marto. Była ona jednym z trojga dzieci, którym w 1917 roku w Fatimie ukazywała się Matka Boża. Maryja poleciła dzieciom pokutę za grzeszników i modlitwę – zwłaszcza różańcową.

RIRM

drukuj