Pontyfikat Franciszka powierzony Matce Fatimskiej

W 96. rocznicę objawień maryjnych w Fatimie, 13 maja pontyfikat Ojca św. Franciszka zostanie powierzony Matce Bożej Fatimskiej. Poświęcenie to zostanie umieszczone w programie pielgrzymki międzynarodowej do Fatimy odbywającej się w dniach 12 i 13 maja.

Decyzje podjęli portugalscy ks. biskupi w odpowiedzi na prośbę Papieża skierowaną do patriarchy Lizbony, aby ten poświęcił jego pontyfikat Matce Boskiej Fatimskiej.

Uroczysta ceremonia rozpocznie się o godz. 10.00 w Sanktuarium w Fatimie. Sam papież nie będzie obecny na ceremonii. Ojciec Św. wyraził pełną gotowość udania się do Portugalii z okazji setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie w 2017 r.

Ks. prof. Jan  Machniak, dyrektor Katedry Teologii Duchowości Uniwersytetu Papieskiego JP II zwraca uwagę na aktualność orędzia fatimskiego. Jest ono wezwaniem do pokuty, modlitwy i odmawiania różańca św. A jednocześnie jest pełne ufności i nadziei w szczególności na nasze czasy, kiedy widoczne są różne przejawy zła.

Jak podkreśla ks. profesor zadajemy sobie dziś pytanie  co to wszystko ma znaczyć; patrzmy z taką ufnością i prostotą dzieci fatimskich.

– Papież Franciszek, który idzie pokornie po śladach swoich poprzedników, szczególnie Jana Pawła II – już podobno po zakończeniu konklawe przyjął zaproszenie patriarchy Lizbony kard. Jose da Cruz Policarpo, by udać się do Fatimy.Widać wyraźnie, że to nie jest wielki teolog, ale jego prosta wiara, zaufanie, uśmiech, serdeczność i życzliwość mówi samo za siebie. Myślę, że ten gest duchowego zawierzenia pontyfikatu Papieża Franciszka opiece Matki Bożej Fatimskiej jest dla całego Kościoła znakiem; to jest ta droga, droga dzieci fatimskich, którą trzeba pójść   –  powiedział ks. prof. Jan Machniak.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl