Wszyscy możemy głosić Boże orędzie pocieszenia

Wszyscy możemy głosić Boże orędzie pocieszenia – podkreślał w czasie modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież zachęcał nas, abyśmy odpowiedzieli na Boże wezwanie do pocieszania naszych braci, świadcząc, że tylko Bóg może wyeliminować przyczyny dramatów egzystencjalnych i duchowych.

Ojciec Święty Franciszek zachęcał dziś do głoszenia wszystkim ludziom Bożego orędzia pocieszenia. Papież podkreślał, że nie możemy być jednak posłańcami Bożego pocieszenia, jeśli sami jako pierwsi nie doświadczymy radości bycia pocieszonymi i umiłowanymi przez Boga.

– Ma to miejsce zwłaszcza wówczas, kiedy słuchamy Jego słowa, Ewangelii, którą powinniśmy nosić w kieszeni: nie zapominajcie o tym! Ewangelia w kieszeni lub w torbie, aby ją zawsze czytać. A to nam daje pocieszenie! Kiedy trwamy w milczącej modlitwie Jego obecności, kiedy spotykamy Go w Eucharystii lub w sakramencie przebaczenia. To wszystko nas pociesza!- mówił Ojciec Święty.

Jego Świątobliwość apelował, abyśmy byli świadkami miłosierdzia i czułości Pana, które wstrząsa zrezygnowanymi, ożywia zniechęconych, zapala ogień nadziei.

– To On rozpala ogień nadziei, a nie my! Wiele sytuacji wymaga naszego pocieszającego świadectwa. Bycia osobami radosnymi, pocieszonymi. Myślę o osobach uciśnionych cierpieniem, niesprawiedliwościami i nadużyciami; o tych, którzy są niewolnikami pieniądza, władzy, sukcesu, światowości. Biedaczyska! Mają fałszywe pocieszenia, a nie prawdziwe pocieszenie Pana. Wszyscy jesteśmy wezwani, aby pocieszać naszych braci, świadcząc, że tylko Bóg może wyeliminować przyczyny dramatów egzystencjalnych i duchowych. On to może uczynić! – zaznaczył Papież.

Ojciec Święty podkreślał, że to Bóg nas pociesza, daje nam odwagę by wyjść ze swoich ograniczeń.

– On nas prowadzi do źródła wszelkiej prawdziwej pociechy, to znaczy Ojca. To właśnie jest nawróceniem. Proszę was, dajcie się pocieszyć Panu! Pozwólcie się pocieszyć Panu! –  mówił Papież.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl