Papież Franciszek: Jedyną mądrą i niezwyciężoną bronią jest miłość ożywiana przez wiarę, ponieważ ma moc rozbrojenia sił zła

Jedyną mądrą i niezwyciężoną bronią jest miłość ożywiana przez wiarę, ponieważ ma moc rozbrojenia sił zła – powiedział w sobotę Ojciec Święty Franciszek w San Giovanni Rotondo.

Papież pielgrzymował w sobotę do miejsc związanych z działalnością i kultem św. Ojca Pio w związku z przypadającym jubileuszem 50. rocznicy jego śmierci oraz 100-lecia otrzymania przez niego stygmatów.

Odwiedził Pietrelcinę, miejsce narodzin słynnego stygmatyka, a następnie San Giovanni Rotondo, gdzie sprawował Mszę Świętą. W swojej homilii Ojciec Święty skupił się na trzech aspektach życia chrześcijańskiego: modlitwie, małości i mądrości.

Zwrócił uwagę, że wszystkie objawiały się w życiu Jezusa i przypomniał o działalności św. Ojca Pio, który zakładał grupy modlitewne.

– Św. Ojciec Pio zostawił nam grupy modlitewne. Powiedział im: to modlitwa – ta zjednoczona siła wszystkich dobrych dusz wprawia świat w ruch, odnawia sumienia, leczy chorych, uświęca pracę, uwzniośla opiekę zdrowotną, daje siłę moralną, szerzy śmiech Boży i błogosławi każdą niemoc i słabość. Strzeżmy tych słów i zapytajmy siebie ponownie: czy ja się modlę? A kiedy się modlę: czy umie uwielbiać, czy umie adorować, czy umie zanosić życie do Boga? – pytał Ojciec Święty Franciszek.

Przed Mszą św. papież odwiedził także sanktuarium Santa Maria delle Grazie, gdzie modlił się przed wystawionym w szklanej trumnie ciałem św. Ojca Pio.

Gościł również w zbudowanym dzięki niemu Domu Ulgi w Cierpieniu, gdzie spotkał się z chorymi oraz z personelem medycznym.

Transmisję z papieskiej pielgrzymki przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl