fot. PAP/EPA

W uroczystość Wniebowzięcia NMP Ojciec Święty Franciszek zachęcał do wielbienia Boga i dziękowania Mu za wielkie rzeczy, które dla nas czyni

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Papież wzywał do tego, by prosić Maryję o łaskę rozpoczynania każdego dnia od wznoszenia wzroku ku niebu – do Boga. Jak mówił, Matka Boża jest gwiazdą, która nas prowadzi.

Ojciec Święty nauczał, że Maryja doradza nam, abyśmy radowali się z obecności Boga, wielbili go swoją duszą i dziękowali Mu za to, co dla nas czyni.

– Jeśli podobnie, jak Maryja pamiętamy o wielkich rzeczach, które czyni Pan, jeśli przynajmniej raz dziennie będziemy Go uwielbiać, to wówczas uczynimy wielki krok naprzód. Serce będzie się poszerzać, będzie wzrastała radość. Prośmy Matkę Bożą, Bramę Niebieską o łaskę rozpoczynania każdego dnia od wznoszenia wzroku ku niebu do Boga, by Jemu powiedzieć: „Dziękuję” – mówił Papież.

Po modlitwie Papież zachęcił do modlitwy za mieszkańców północnego regionu Nigerii, padających ofiarą przemocy i ataków terrorystycznych.

RIRM/TV Trwam News

drukuj