Kolejni księża biskupi jadą do papieża Franciszka

Dziś ostatni księża biskupi z Polski wylatują do Rzymu. Jutro rozpoczyna się wizyta „ad limina Apostolorum”. Trwać będzie osiem dni. Jutro przed południem księża biskupi odwiedzą trzy kongregacje: Duchowieństwa, Edukacji Katolickiej i Kultu Bożego.

Po południu z Ojcem św. Franciszkiem spotka się pierwsza z pięciu grup biskupów diecezjalnych i pomocniczych. Wszyscy księża biskupi należący do KEP złożą wspólną wizytę w piątek, 7 lutego.

Wyjazd z wizytą „ad limina Apostolorum” to pewien powrót do korzeni chrześcijaństwa – mówi ks. abp Józef Michalik, przew. KEP.

To uświadomienie sobie, że dotykamy tej woli zbawczej Pana Jezusa, który zakładając Kościół, chciał go oprzeć na ludziach, na św. Piotrze, św. Pawle na Apostołach, których wybrał i którym powierzył kontynuacje swojej zbawczej misji. Uświadomienie sobie tego, to już jest wystarczający motyw, żeby z drżeniem w sumieniu patrzeć na tę misję, którą dzisiaj – jako biskupi – spełniamy i z której po ludzku chcemy zdać sprawę, właśnie przez modlitwę u grobów Apostołów, ale też przez rozmowę z Ojcem Świętym, następcą św. Piotra i także z jego współpracownikami w poszczególnych kongregacjach, komisjach czy radach – mówił ks. abp. Michalik.

W najbliższy poniedziałek polscy księża biskupi będą sprawować Mszę św. w bazylice Santa Maria Maggiore. W następnych dniach odwiedzą jeszcze inne kluczowe urzędy Kurii Rzymskiej.

Wizyta „ad limina Apostolorum” składana jest przez księży biskupów zwykle co pięć lat, wtedy to omawiane są w Stolicy Apostolskiej najważniejsze zagadnienia dot. diecezji i Kościoła w danym kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl