fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Życie bez Jezusa to wegetacja

„Życie bez Jezusa to wegetacja” – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. „To Jezus jest naszym chlebem życia – to On karmi nasze dusze” – mówił Papież.

W czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek nawiązał do niedzielnej Ewangelii o rozmnożeniu chleba.

– Jezus objawia się jako chleb, czyli to, co niezbędne, konieczne dla codziennego życia. Nie jako chleb pośród wielu innych, ale jako chleb życia – podkreślał biskup Rzymu.

Słowami „Ja jestem chlebem życia” Jezus podsumowuje całą swoją misję – podkreślał Papież. Bez Jezusa nie tyle żyjemy, ile wegetujemy – bo tylko On karmi nasze dusze. Ojciec Święty zachęcał, aby przynajmniej raz dziennie rodzina siadała do wspólnego posiłku i zapraszała do siebie Jezusa, który jest chlebem życia. To dobra okazja, aby prosić Go o błogosławieństwo dla tego, co zrobiliśmy albo tego, czego jeszcze nie udało nam się zrobić.

– Zaprośmy Go do domu, pomódlmy się po domowemu. Jezus będzie z nami przy stole i będziemy nasyceni doskonalszą miłością – nawoływał Ojciec Święty.

Papież, podkreślał, że Bóg stał się człowiekiem dla nas wszystkich, by wejść w nasze życie i interesuje się wszystkim w naszym życiu.

– Możemy Mu powiedzieć o naszych uczuciach, naszej pracy, naszym dniu, bólu i niepokojach, o wielu rzeczach. Możemy Mu powiedzieć o wszystkim, bo Jezus pragnie tej zażyłości z nami. A czego nie pragnie? Być odsuniętym na bok. Ten, który jest chlebem, nie chce być lekceważonym i odsuniętym na bok, albo wzywanym tylko wtedy, gdy Go potrzebujemy – tłumaczył Papież.

Ojciec Święty zachęcał nas wszystkich do wzrastania dzień po dniu w przyjaźni z Jezusem – Jezusem, który jest chlebem życia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl