fot.PAP/EPA

Papież Franciszek: nasza wiara wiecznie żywa

Uczynki miłosierdzia dał Pan, aby wiara nasza była zawsze żywa i dynamicznapowiedział Ojciec Święty Franciszek. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież kontynuował dziś cykl katechez poświęconych uczynkom miłosierdzia względem ciała.

Ojciec Święty zwracał uwagę, że każdy z nas powinien rozpoznawać oblicze Chrystusa w człowieku opuszczonym i potrzebującym pomocy. Aby jednak być solidarnym z bliźnim, trzeba się wyzbyć egoizmu – wskazywał Biskup Rzymu.

Bądźmy wsparciem dla tych, którzy utracili ojczyznę, rodzinę, pracę – zachęcił Ojciec Święty.

Nie wpadajmy w pułapkę zasklepienia się tylko w sobie, będąc obojętnymi na potrzeby braci, zatroskanymi jedynie o nasze interesy. Na tyle, na ile otwieramy się na innych, nasze życie staje się owocne. Społeczeństwa zdobywają na nowo pokój, a osoby odzyskują swoją pełną godność – wskazał Ojciec Święty.

Papież pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych na Placu Świętego Piotra. Zwracając się do Polaków Ojciec Święty powiedział.

Kończy się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Jest ona syntezą Bożego miłosierdzia. To w tajemnicach różańca wraz z Maryją kontemplujemy życie Jezusa, który promieniuje miłosierdziem samego Ojca. Cieszmy się Jego miłością i przebaczeniem, przyjmijmy go w przybyszach i w potrzebujących, żyjmy na co dzień Jego Ewangelią – zaznaczył papież Franciszek.

Transmisję z Watykanu przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj