fot. PAP/EPA

Papież: przyjmujmy każdy nowy dzień z wdzięcznością i zadziwieniem

O nadziei w wymiarze „czujnego oczekiwania” mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji generalnej w Watykanie. W swoich rozważaniach papież Franciszek wskazał, że Jezus chce, aby nasze życie było pracowite, abyśmy zawsze byli czujni. Co więcej, abyśmy z wdzięcznością i zadziwieniem przyjmowali każdy nowy dzień dany nam przez Boga.

Każdego rana jest biała karta, którą – jak powiedział Ojciec Święty – ​​chrześcijanin zaczyna zapisywać dobrymi uczynkami. Poznawszy Jezusa, nie możemy czynić nic innego, jak tylko badać historię z ufnością i nadzieją – podkreślił papież Franciszek.

Jeżeli pozostaniemy zjednoczeni z Jezusem, to zimno trudnych dla nas chwil – nie sparaliżuje nas. Nawet, jeżeli cały świat miałby przemawiać przeciw nadziei, jeśliby mówił, że przyszłość przyniesie tylko ciemne chmury, to chrześcijanin wie, że w tej samej przyszłości znajduje się powtórne przyjście Jezusa. Kiedy to się wydarzy? Nikt nie wie, kiedy to się wydarzy, ale myśl, że u kresu naszej historii jest Jezus Miłosierny wystarcza, aby mieć ufność i nie przeklinać życia – wskazał Ojciec Święty.

Ojciec Święty pozdrawiają pielgrzymów zgromadzonych na Placu św. Piotra zwrócił się też do naszych rodaków.

– Serdecznie witam polskich pielgrzymów, w szczególności organizatorów wystawy „In nomine Domini” zaprezentowanej na Uniwersytecie Urbaniana poświęconej kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu. Wspomnienie tego wielkiego misjonarza – arcybiskupa Lusaki, który poświęcił życie pokornej służbie ludności Zambii – niech nas uwrażliwia na duchowe i materialne potrzeby narodów afrykańskich  – zaznaczył papież Franciszek.

RIRM

drukuj