Zakończyły się obchody 100. rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej

W piątek oficjalnie zakończyły się obchody jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. Główne uroczystości odbyły się w Fatimie. Msze św. z tej okazji celebrowano także w wielu kościołach w Polsce.

Ostatnie z sześciu objawień Matki Bożej trojgu pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi miało miejsce dokładnie 100 lat temu – 13 października 1917 r. To tzw. cud wirującego słońca, który obserwowało ok. 90 tysięcy osób.

Ks. bp Stanisław Stefanek, biskup senior diecezji łomżyńskiej, podkreśla, że był to znak niosący głębsze przesłanie.

– Wszystkie zewnętrzne znaki miały tylko skupić uwagę na istotnej treści. Do istotnej treści s. Łucja zalicza szczególnie objawienie Świętej Rodziny. Matka Najświętsza przychodzi w towarzystwie całej Świętej Rodziny. W tym przesłaniu jest o wiele szersze, bardzo głębokie dla nas wszystkich Boże światło – wskazanie na Jezusa, który był prawdziwym człowiekiem i prawdziwym Bogiem. Rola św. Józefa i rola św. Rodziny tę ludzkość jeszcze bardziej uplastycznia. Chrystus poddał się prawu, które każdy nasz dom powinien pieczołowicie przestrzegać, żeby dojść do szczęścia – zaznacza ksiądz biskup.

We Mszy św. kończącej obchody 100-lecia objawień fatimskich celebrowanej w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie uczestniczyło ponad 200 tys. wiernych z 46 państw świata. Ponad tysiąc wiernych przyjechało z Polski.

Uroczystości miały miejsce również w naszym państwie m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie.

Główne przesłanie, jakie Maryja niosła w objawieniach fatimskich to wezwanie do pokuty i modlitwy różańcowej. Matka Boża apelowała też o wprowadzenie nabożeństw do Jej Niepokalanego Serca i ustanowienie nabożeństwa 5 pierwszych sobót miesiąca wraz z Komunią Świętą wynagradzającą.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl