[TYLKO U NAS] J. Budziaszek: Polacy muszą zrozumieć, że ze wszelką zarazą może sobie poradzić nie człowiek, tylko Matka Najświętsza, która jest nam dana na obronę

Polacy muszą zrozumieć, że ze wszelką zarazą może sobie poradzić nie człowiek, tylko Matka Najświętsza, która jest nam dana na obronę. Zapominamy o tym, że mamy Królową, która nas wybrała, że tylko Ona zwycięży – powiedział Jan Budziaszek, inicjator Uwielbienia Jednego Serca Jednego Ducha, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Jan Budziaszek zwrócił uwagę, że Matka Boska potrafi sobie poradzić z wszelkimi zagrożeniami.

– Mam nadzieję, że taka uroczystość, jaka szykuje się na piątek, będzie już miała miejsce co roku. Polacy muszą zrozumieć, że ze wszelką zarazą może sobie poradzić nie człowiek, tylko Matka Najświętsza, która jest nam dana na obronę. Zapominamy o tym, że mamy Królową, która nas wybrała, że tylko Ona zwycięży – mówił gość Radia Maryja.

Uroczyste obchody 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą” rozpoczną się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej o godzinie 18.00.

– W piątek o godzinie 18.00 będziemy szli z figurą Matki Bożej Strażniczki Warszawy, będziemy odmawiać różaniec. Później o godzinie 19.00 będzie Msza święta, a o godzinie 20.00, na bazie koncertu rzeszowskiego Jednego Serca Jednego Ducha, robimy wieczór uwielbieniowy u ojców jezuitów, u Matki Bożej Łaskawej na ulicy Świętojańskiej. Mam nadzieję, że Warszawa wylegnie znowu na ulicę jak w 1920 roku, żeby pokonać tego koronawirusa. Piękne jest świadectwo nuncjusza apostolskiego, który nie opuścił Warszawy jak wszystkie ambasady, bo on chciał się zmierzyć oko w oko z antychrystem. Napisał wówczas list do Papieża, w którym zaznaczył, że w życiu nie widział tak żarliwej modlitwy narodu, jaka miała miejsce wtedy na Placu Zamkowym w Warszawie – powiedział Jan Budziaszek.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Jana Budziaszka można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj