fot. PAP/Rafał Guz

M. Martynowski zrezygnował z funkcji szefa klubu PiS w Senacie

Senator Marek Martynowski zrezygnował z funkcji szefa klubu senackiej części Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego tej partii.

Marek Martynowski w uzasadnieniu wskazał, że jego decyzja to skutek niedzielnego wyboru sekretarza generalnego Prawa i Sprawiedliwości, którym został Krzysztof Sobolewski.

Senator Martynowski uważa, że wybrany polityk jest twarzą nepotyzmu, który PiS potępił w przyjętej uchwale.

– Dziwaczne jest to, że wszyscy podejmujemy uchwałę, że nepotyzm jest złem, a później tylko 60 osób z rady politycznej głosuje przeciwko twarzy nepotyzmu. Jest to dziwne. Wszyscy wiemy, że żona Krzysztofa Sobolewskiego pracuje w PKN Orlen jako dyrektor. Wcześniej miała trzy rady nadzorcze, z których zrezygnowała. Rady nadzorcze w Orlenie są niepłatne i rezygnacja z nich to kpina z wyborców – mówi Marek Martynowski.

Senator liczy na refleksję w tej sprawie.

Do sprawy odniosła się marszałek Sejmu, Elżbieta Witek. Powiedziała, że ma inne zdanie na temat Krzysztofa Sobolewskiego.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl